لوله های پلیمری

لوله های پلیمری

لوله های پلیمری

همزمان با آغاز بکار گیری وسیع فلزات در صنایع مختلف تا بحال ، محققین همواره در تلاش برای تقلیل نقاط ضعفی همچون خوردگی این مواد و افزایش مقاومت آنها در برابر عواملی نظیر زنگ زدگی با تولید آلیاژ های برتر و یا انتخاب یک پوشش متناسب به عنوان روکش فلزات بودند. در این راستا روش آبکاری ، تولید فلزات آلیاژی و در نهایت استفاده از رنگ و انواع پلیمرها مورد نظر قرار گرفته است.

پاره ای از مواد پلیمرها توانسته اند حتی جایگزین فلزات گردند. بعنوان مثال در تاسیسات لوله کشی ساختمانها و صنایع گوناگون که مسئله خوردگی فلزات همیشه موجب خسارت مستقیم و غیر مستقیم عمده بوده است.

لوله های پلیمری

لوله های پلیمری که از نظر کاربردی فاقد گرفتاری های لوله های فلزی از جمله پوسیدگی و زنگ زدگی و غیره بوده و تا حدی جایگزین لوله های فلزی شده اند. ولی این نوع لوله ها نیز دارای نقاط ضعف دیگری مانند محدودیت عملی در انتقال حرارت و یا تحمل فشار و دمای بالا و غیره می باشند.

جهت رفع این نقیصه و دستیابی به فرمولی که کلیه مزایای فلز و پلیمر را داشته و عاری از معایب آنها باشد، تلفیق  مواد پلیمر و فلز بود که مورد توجه محققین قرار گرفت، بطوریکه در سیستم های لوله کشی بویژه تاسیسات بهداشتی ، حرارتی و برودتی در چند سال گذشته تحولات جدیدی بوجود آمده که نتیجتاً موفق گردیده اند با استفاده از پلی اتیلن و یکی از فلزات رنگی ، نوعی لوله چند لایه تولید نمایند. این نوع لوله ها در کشورهای پیشرفته صنعتی به مرور جایگزین لوله های فلزی سنتی می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش