لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

لوله مانیسمان چیست ؟

لوله های فولادی به دو نوع تقسیم می شوند. لوله های درزدار و بدون درز. لولۀ سیاه بدون درز که نوعی از لوله های فلزی است که طی فرآیند تولید از هیچ گونه درز جوشی استفاده نمی کند. است. این محصول در طی فرآیند تولید از روش های جوش »سیمی لس« اصطلاح علمی این لوله استفاده نمی کند. این لوله دارای مقاومت بالایی است و برای انتقال آب ، نفت و گاز بسیار استفاده می شود.

لوله مانیسمان

روش تولید لوله مانیسمان

برای تولید این محصول ابتدا باید شمش فولادی را بنا به آنچه که سفارش تولید گرفته شده برش دهند. شمش های این لوله هم تولید داخل است و هم وارد شده از سایر کشورها. در مرحله بعدی که به گرمادهی مشهور است شمش را داخل کوره های قوسی قرار می دهند تا با کمک سوخت گاز گرم شود. بعد از گرم کردن شدتش را بیشتر می کنند تا به مرحله سرخ شدن برسد. وقتی شمش از نظر حرارت به درجه مطلوب رسید با وسیله ای به اسم لخ پرس سوراخ می کنند. فولاد گرم شده را با دستگاه اللنگاتور گرد می کنند. در این مرحله یک سمبه به صورت گلوله شلیک می شود وبه متر داخل شمش فولادی می ۱۲ داخل شمش فولادی می رود. این سمبه با سرعت بالا به طول شود تا لوله را به حالت گرد در بیاورد و بدون درز و اتصالی شکل بگیرد. سپس به مرحله تاب گیری می رسیم که اگر لوله تاب داشت در این قسمت صاف و یکدست می شود. بعد از تمامی مراحلی که انجام شد سر و ته لوله را می گیرند تا گرد شود و از حالت تیز و برنده ای در بیاید. پس از گرد متر تحت کشش قرار می گیرد. بعد از آن لوله ۲۴ شدن سرلوله به مرحله کشش می رسیم و لوله تا را با آب، خنک می کنند و بنا به آنچه که مشتری سفارش داده بود لوله را برش می دهند. اصولا متر است. محصول برش خورده را با کامپیوتر لوله تست می کنند تا ضایعات ۶ترجیح بازار به طول را از اصل محصول جدا کنند. مرحله بعدی کونیک شدن دو سر لوله است که به آن حالت گردی و انحنای بیشتری می دهد. در دو مرحله آخر به پولیش کردن و بستن لوله می رسیم. یعنی برای مشتریان خارج از کشور لوله را با روغنی پالیش می کنند. در آخرین مرحله لوله ها را بسته بندی می کنند که به شکل شش ضلعی شود و با تسمه محکم می بندند تا بارگیری راحت انجام شود.

لوله مانیسمان

کاربرد لوله های مانیسمان

این محصول قابلیت بالایی دارد. در شرایطی که فشار و دما بالا باشد یا در تاسیسات ساختمانی مثل دیگ های بخار که گرما و فشار بالا دارند، استفاده می شود. این لوله ها برای سیستم انتقال آب، درجه سانتی گراد گرما را دارند و ۴۵۰ نفت و گاز به کار برده می شود. لوله های بدون درز تحمل درجه ۴۵۰ در صورتی که از آلیاژهای بهتر و با کیفیت تری استفاده شود می تواند دمای بیشتر از سانتیگراد را تحمل کند.

از مهم ترین کاربرد های این محصول می توان موارد زیر را نام برد :

کاربردهای معمول در لوله کشی های سرویس ها ، عملیات پایین دستی که شامل لوله هایست که در طی فرآیندی برای پالایش نفت و گاز و محصولات فرعی استفاده می شوند. عملیات میان دستی که برای انتقال و توزیع سیال نفت ، گاز ، بخار و اسیدها به کار برده می شوند و عملیات بالا دستی که جهت استخراج نفت و گاز انجام می شود. علاوه بر این لوله های مانیسمان جهت خطوط فشار قوی ، صنایع غذایی و دارویی ، و خطوط هیدرولیک نیز استفاده می شوند.

تفاوت لوله مانیسمان با سایر لوله ها

لوله مانیسمان لوله بدون درز است که در فرآیند تولیدش از روش جوش استفاده نمی کنند. در فرآیند تولید این محصول ، شمش را پس از حرارت، کشش و سایر موارد به لوله فولادی مانیسمان تبدیل می کنند. لوله مانیسمان مواد اولیه متفاوتی نسبت به لوله های درزدار دارد. و لوله های درزدار را با روش جوش کاری ، برش ورق و شکل دهی به وجود می آورند. این محصول به نسبت سایر لوله ها فشار و مقاومت بیشتری را تحمل می کند برای همین در صنایع پتروشیمی ، پالایشگاهی ، نیروگاهی ، شیمیایی و …. بسیار کاربرد دارد.

قیمت لوله مانیسمان سپاهان

(جهت استعلام قیمت لوله مانیسمان سپاهان با بخش فروش فروشگاه  تماس حاصل فرمایید ) به تاریخچه برندها در ایران نگاه که بیاندازیم متوجه می شویم که بعضی از کالاها در کشور ما با نامی شهرت یافته اند. این نام ها از برند تولید کننده ای که آن را تولید کرده و برای اولین بار در کشور وارد شده است گرفته شده. تازگی کالایی که وارد ایران می شده در ذهن مردم این تصویر را رقم می زده که اسم واقعی این محصول همین نام برند تولید کننده است. لوله مانیسمان هم، چنین روزگاری را در ایران گذرانده است. وقتی این لوله بدون درز وارد ایران شد با نام چنین برندی آمد همین شد که سال هاست لوله بدون درز را با نام مانیسمان می شناسند. البته باید اشاره کرد که برادران مانیسمان که آلمانی بودند برای اولین بار این لوله را تولید کردند و نام اصلی این محصول از سازندگان آن گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش