معرفی انواع اتصالات لوله های مسی

لوله مسی

معرفی انواع اتصالات لوله های مسی

اتصال لوله مسی به لوله مسی، یا فیتینگ مسی، به صورت لحیمی مویینگی یا فیتینگ فشاری انجام می گیرد. اتصال لحیمی مویینگی پس از قرار گرفتن لوله در داخل فیتینگی با دهانه بزرگ تر یا قرار گرفتن لوله داخل لوله ای که طرف اتصال به وسیله قالبی بزرگ تر شده باشد، انجام می گیرد. اتصال فیتینگ فشاری ممکن است به یکی از روش های لاله ای، فشاری حلقه ای و مهره ماسوره ای انجام گیرد .

فروش لوله مسی جهت خرید و استعلام قیمت لوله مسی با بخش فروش تماس حاصل فرمایید

فیتینگ های لوله های مسی :

اتصال لحیمی مویینگی برای پیوند فیتینگ به لوله و اتصال فشاری برای پیوند فیتینگ به دستگاه یا شیر به کار می رود . فیتینگ های مسی یا آلیاژ مس که در لوله کشی های مسی به کار می روند بر حسب نوع اتصال تقسیم بندی می شوند .

اتصالات مسی در اتصال به لوله گالوانیزهمقررات ملی لوله مسی لوله های مسی باید از نوع کلاف (نرم)یا از نوع شاخه ای (سخت)بوده برای اتصال لحیمی مویینگی یا اتصال فیتینگ فشاری مطابق یکی از استانداردهای زیر مناسب باشد :
1786  DIN
PART 12871 BS

ANSI B 88
274  ISO

معرفی انواع اتصالات لوله های مسی

 

در لوله کشی توزیع آب آشامیدنی از لوله های مسی تا قطر خارجی حداکثر 5۴ میلی متر (قطر نامی ۲ اینچ)میتوان استفاده کرد. استفاده از لوله های مسی در اندازه های بزرگ تر مجاز نیست .
در صورتی که اتصال از نوع فیتینگ فشاری باشد، لوله مسی باید از نوع کلاف (نرم) انتخاب شود .

فیتینگ

فیتینگ های مورد استفاده در لوله کشی مسی باید از نوع مسی یا آلیاژ مس بوده و برای اتصال لحیمی مویینگی یا اتصال فیتینگ فشاری مطابق یکی از استانداردهای زیر مناسب باشد .
2856 تا 2872   DIN
864 BS
2016 ISO

اتصال در لوله کشی مسی

در اتصال لحیمی مویینگی سطوح اتصال دو قطعه را باید کاملا تمیز کرد و مفتول لحیم کاری را باید تا دمای ذوبگرم نمود به طوری که فاصله مویینه بین دو قطعه در تمام سطوح اتصال پر کند . در اتصال لحیمی مویینگی، در شرایط عادی، مفتول لحیم کاری باید از نوع نرم باشد. دمای ذوب لحیم کاری نرم باید کمتر از427 درجه سانتی گراد باشد. مفتول لحیم کاری باید از آلیاژ قلع-نقره یا قلع-آنتیموان باشد. استفاده از مفتول سرب دار در لوله کشی توزیع آب آشامیدنی مجاز نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش