نکات مهم هنگام استفاده از نیوپایپ

نکات مهم در مورد استفاده از لوله های نیوپایپ

نکات مهم هنگام استفاده از نیوپایپ

حسن انتخاب شما در برگزیدن لوله و اتصالات نیوپایپ را تبریک عرض مینماییم ، محصولی که هم اکنون در اختیار دارید به همت تلاش صنعتگران ایران عزیز و با اطمینان از کیفیت مواد اولیه با انجام تستهای متعدد و با نظارت و کنترل دقیق فرایند تولید و تستهای دقیق آزمایشگاهی بر روی محصول نهایی مطابق با استانداردهای معتبر جهانی و استاندارد ملی ایران تولید شده است ، آسایش ، اطمینان خاطر و بهینه سازی الگوی مصرف انرژی که با بهره گیری از محصولات نیوپایپ به آن دست خواهید یافت مایه افتخار ماست.

نکات مهم هنگام استفاده از نیوپایپ

توجه کارفرما ، مهندسین ناظر و مجریان تاسیسات هنگام استفاده از نیوپایپ

 1. اجسام نوک تیز و سنگین مانند مصالح ساختمانی ، ابزارآلات و … میتواند به لوله آسیب برساند ، بنابراین در هنگام استفاده باید محیط لوله کشی از این اجسام پاک سازی شود و پس از اتمام لوله کشی و تست و تایید مهندس ناظر مسیر عبور لوله ها با ملات سبک پوشانده شود تا از آسیب های احتمالی جلوگیری گردد.
 2. حرارت زیاد از حد و تماس شعله مستقیم آتش مانند شعله ای که هنگام نصب ایزوگام استفاده میشود ، باعث تخریب لایه پلیمری لوله میگردد لذا از تماس حرارت با لوله باید جلوگیری نمود
 3. مطابق استاندارد های بین المللی لازم است به فاصله 45.7 سانتی متر ( 18 اینچ ) پس از خروجی آبگرمکن ( دیواری یا مخزنی ) و پکیج از لوله فلزی استاندارد استفاده نموده و پس از این فاصله مسیر لوله کشی با لوله پنج لایه ادامه یابد.
 4. پس از پایان اجرای لوله کشی جهت اطمینان از آب بندی لوله و اتصال ، مدار کامل بایستی توسط مجری مطابق با دستور العمل مربوط تست گردیده و فرم تست مدار لوله کشی تکمیل و به امضا و تایید مجری و کارفرما برسد.
 5. در برخی موارد مشاهده شده است که بدلیل خرابی سیستم کنترل دما در آبگرمکن های دیواری ( بویژه آبگرمکن های نامرغوب ) و افزایش حرارت غیر قابل کنترل ، آب خروجی با دمای بسیار بالا تر از حد تحمل لوله و حتی در برخی موارد به صورت بخار با فشار زیاد از آبگرمکن خارج شده و وارد مسیر لوله کشی شده است ، این موضوعباعث تخریب و کوتاه شدن طول عمر لوله میشود ، لذا توصیه میگردد همواره از آبگرمکن و پکیج های مطمئن در ساختمان استفاده شود.
 6. متاسفانه یکی از مواردی که به لوله اسیب میرساند نحوه حمل و نقل و انبار نمودن غیر صحیح رول لوله است ، مواردی مانند انبار رول های لوله در کنار سایر مصالح ساختمانی ( مانند میلگرد ، تیرآهن ، تیرچه ، بلوک ها ، رها کردن رول ها از ارتفاع ، افتادن اجسام سنگین روی لوله و .. ) میتواند باعث آسیب به لوله ها گردد.
 7. در حین باز نمودن رول بایستی دقت نمود که لوله ها روی زمین کشیده نشود این عمل باعث خراشیدگی سطح لوله میشود همچنین هنگام باز کردن رولها نباید فشار بیش از حد به آنها وارد گردد زیرا باعث دو پهن شدن آن میگردد
 8. شعاع نامناسب برای خم لوله حتما از فنر مخصوص یا ابزار خم استفاده شود ، خم نمودن بیش از اندازه لوله موجب آسیب رساندن به آن میشود
 9. همراه با لوله نیوپایپ از اتصالات متفرقه استفاده ننمایید این کار به دلیل تفاوت ابعاد لوله و اتصالات مختلف با یکدیگر ممکن است باعث عدم آب بندی سیستم لوله کشی شود که بدیهی است در این صورت شرکت مسئولیتی در قبال مشکل به وجود آمده نخواهد داشت.
 10. در صورت استفاده از اتصالات پرسی حتما دقت فرمایید فکهای پرس سالم باشد و در هنگام پرس کردن ، فک پرس بایستی عمود بر حلقه استیل و دقیقا در قسمت انتهای آن قرار گیرد
 11. زمانی که تعداد پرس انجام شده به ده هزار عدد برسد باید دستگاه پرس را جهت سرویس و تنظیم مجدد به نمایندگی تحویل دهد.
 12. از دستکاری پرس و متعلقات آن جدا پرهیز نموده  ، ضمن مطالعه دفترچه راهنمای همراه جعبه پرس در صورت بروز هرگونه مشکل قبل از هر اقدامی موضوع با نمایندگان نیوپایپ مطرح شود
 13. به هنگام بروز سرما افزایش حجم غیر عادی آب بین چهار تا صفر درجه سانتی گراد که هنگام یخ زدگی رخ میدهد ، موجب ترکیدگی انواع لوله ها میشود توجه داشته باشید نیروی حاصل از انبساط آب در هنگام یخ زدگی بسیار بوده و قدرت تخریب بسیاری از اشیائ حتی لوله فلزی را نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش