استانداردهای بهداشتی لوله های سبز

استانداردهای بهداشتی لوله های سبز

استانداردهای بهداشتی لوله های سبز

این استانداردها مجموعه استانداردهای بهداشتی هستند که استفاده از لوله های سبز را در شبکه های آب آشامیدنی مجاز می دانند.

بدیهی است در کشورمان ایران نیز به استناد نامه شماره  وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و نامه شماره 1841/66 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از نظر بهداشتی مشکلی برای استفاده از لوله سبز وجود ندارد.

استانداردهای بهداشتی لوله های سبز

مقاومت در مقابل اشعه ماورای بنفش

لوله های سبز و مجموعه اتصالات آنها نبایستی بدون پوشش های محافظتی در مقابل تشعشع های ماوراء بنفش  قرار گیــــــرند. بطور متداول لوله های تولیدی سبز از نوع مرغوب با پوشـــــش های مخصوص می توانند توان انبارش و نگهداری در فضای آزاد را حداکثر تا زمان 6 ماه تضمین کنند. بنابراین استفاده از این لوله ها در فضای آزاد و زیر تابش نور خورشید بدون پوشش توصیه نمی شود.

عایق صوتی

لوله های سبز از خاصیت عایق صوتی بسیار خوبی برخوردارند لذا در مقایسه با لوله های فولادی لوله های ضد صدای جریان بوده و ارتعاش بسیار کمتری به گوش می رسد.

استانداردهای بهداشتی لوله های سبز

انبساط در لوله های سبز

انبساط لوله های سبز نسبتاً بالاست و ضریب انبساطی طولی یازده برابر لوله های فلزی است بدیهی است انبساط لوله های متحرک یک متری برابر است با ولی می توان از انبساط لوله های ثابت تا یک متر صرفنظر کرد. انبساط لوله های فولادی و ثابت خیلی نزدیک به هم است برای همین منظور در محاسبات تاسیسات بایستی این انبساط طولی را در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش