لوله های فولادی گالوانیزه

لوله های فولادی گالوانیزه

لوله های فولادی گالوانیزه

مطابق استاندارد این لوله ها از فولاد نرم ( و در نوع درزدار بصورت دو سردنده با بوش و یا روسر ساده ) تا قطر نامی 150 میلی متر تهیه می گردند. در این استاندارد سه کلاس در نظر گرفته شده است.

  • لوله فولادی کلاس با جدار نازک
  • لوله فولادی کلاس با جدار متوسط
  • لوله فولادی کلاس با جدار ضخیم

لوله های فولادی گالوانیزه

کلاس برای لوله کشی فاضلاب سبک ، تهویه و سرریز و کلاس برای لوله کشی آبسرد و گرم و آبگرم برگشتی و سیستم گرمایش و سرمایش و کلاس برای لوله هایی با انشعاب زیر زمینی و لوله های آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرد. لوله ها با کلاس متوسط ضمن مقاوم بودن در فشار های کاری معمولی در مقابل فشار ناشی از پدیده ضربه قوچ نیز دارای مقاومت بسیار خوبی می باشد. به همین دلیل این نوع لوله دارای کاربردی بسیار زیاد می باشد.

لوله ها با جدار ضخیم اصولاً این لوله ها تا دمای 260 درجه سانتیگراد و حداکثر فشار 21 بار کاربرد دارند بشرطی که جدار آنها از جدار نوع متوسط کمتر نباشد. اتصالات این دسته ، از نوع فولادی یا آهن نرم ، دنده ای و گالوانیزه بوده که با توجه به کلاس فشار کار لوله انتخاب می گردد.

نحوه اتصالات تا قطر 2 اینچ دنده ای و  به بالا از نوع دنده ای ، فلانچی و 4 و 5 اینچ فقط فلانچی گالوانیزه می باشد. نصب شیر آلات در صورت کاربرد این نوع لوله ها تا قطر  از نوع دنده ای برنجی و از  به بالا از نوع فلانچی چدنی با کلاس فشار کار مشابه با لوله انتخاب می گردد.

 

لوله های پلاستیکی

لوله های پلاستیکی یکی از انواع لوله های پلاستیکی می باشد. انواع دیگر لوله های پلاستیکی عبارتند از  ( پلی اتیلن ) که تفاوت ، ویژگی های هر کدام با مزایا و معایب آنها بشرح زیر می باشد.

لوله های فولادی گالوانیزه

  • لوله های پلاستیکی مخفف پلی اتیلن و نیل کلراید است و یکی از انواع ترموپلاستیک به شمار می رود این ماده در سال 1838 توسط رنالت کشف شده است.
  • نرم شده با افزودن مقداری ماده پلاستیکی سخت آنرا قابل انعطاف می کنند ماده ای که بدین طریق بدست می آید در برابر ضربه و تکان های شدید مقاوم تر از نوع نرم شده آن است.
  • این ماده در برابر آب گرم تا 85 درجه سانتیگراد مقاوم بوده و قابل مصرف در لوله کشی آبگرم نیز می باشد.
  • لوله های پلی اتیلن مشابه با لوله های و برای لوله کشی فاضلاب و آبسرد مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش لوله فولادی جهت دریافت قیمت با بخش فروش ( تهران – ارسال به سراسر کشور ) تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس - بخش فروش